نسخه جدید وب سایت پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی SID

نسخه جدید پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID) توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  رونمایی شد. گفتنی است از طریق این پایگاه می توان به بانک نشریات فارسی، همایش های فارسی، طرح های پژوهشی فارسی، بانک مراکز علمی تخصصی ایران و ... دسترسی داشت. هم‌اکنون نسخه جدید SID با آدرس http://new.sid.ir/fa در دسترس کاربران قرار دارد.

از طریق این پایگاه می توان در میان بیش از پانصد هزار مقاله / 2200 نشریه/ 3000 همایش/ 5000 طرح و  پانصد هزار نویسنده  داخل کشور جستجو کرد.

به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت دسترسی به پایگاه اطلاعاتی بالینی UpToDate برقرار شد.

دسترسی به پایگاه اطلاعاتی بالینی UpToDate برای استفاده اساتید، پزشکان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سمنان برقرار شده است. کاربران محترم دانشگاه علوم پزشکی سمنان می توانند در شبکه محلی و وایرلس دانشگاه و یا از خارج شبکه با اتصال به VPN دانشگاه به این پایگاه اطلاعاتی بالینی دسترسی داشته باشند.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 سامانه خبره یاب پژوهش تمامی مقالات نمایه شده اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور درPubMed می‌باشد. با توجه به اینکه سامانه بر اساس مفاهیم و درخت موضوعیMeSH کار می‌کند از این میان صرفا مقالاتی مد نظر قرار می‌گیرند که برای آنها کلیدواژه هایی(Keyword) ذکر و بهMeSH نگاشت شده باشد (توسط خود بانکPubMed )و یا بانک نمایه کننده مقاله مانند(scopus)