علم داروسازی، حرفه ای در زمینه ی سلامت است که علوم بهداشت، پزشکی و شیمی را به یکدیگر پیوند میدهد و شامل گرایش های مختلف از جمله کشف و طراحی دارو، دارورسانی، سنتز دارویی، علوم بالینی، تجزیه و تحلیل دارو، اقتصاد دارویی و امور نظارتی می­باشد. مقابله با انواع بیماریها و پروسه ی درمان مستلزم فراهم بودن مواد داروئی مورد نیاز بیمار میباشد. بنابراین رشته داروسازی یکی از مهمترین رشته های علوم پزشکی میباشد که وجود آن در دانشگاههای علوم پزشکی کشور و پرورش داروسازان مجرب باعث ارتقا کیفیت خدمت رسانی در بخشهای مختلف بالینی می­شود و قطعا این امر مستلزم حضور اساتید و اعضای هیات علمی کوشا، مجرب و فعال در جهت تربیت نیروهای داروساز توانمند می­باشد.

 دانشکده داروسازی علوم پزشکی سمنان این افتخار را دارد که پذیرای گرم تمامی علاقه مندان به علم داروسازی بوده و با تمامی توان سعی در فراهم نمودن امکانات مناسب جهت تحصیل، تحقیق و خدمات رسانی به جامعه را دارد.

این دانشکده امیدوار است دانشجویانی که این دانشکده را جهت تحصیلات عالیه خود برگزیده اند، بتوانند در بستری سالم و فضایی صمیمی به ارتقا شخصیت علمی، اعتقادی و اجتماعی خود اهتمام ورزیده و پس از فارغ التحصیلی نیز نقش موثر و سازندهای در نظام مدیریت دارو و سلامت کشور عزیزمان ایران داشته باشند. باشد که بدینسان بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راه ایفا وظیفه اسلامی و انسانی خود برداریم.